A 2011-ben megnyíltLizasims ismét rendelkezésedre áll! Új design és tartalom, valamint rengeteg friss bejegyzés vár téged! Ismerd meg a simek világát egy teljesen más szemszögből, az én szemszögemből, valamint leld örömödet a folyamatosan bővülő extrákban és érdekes tudnivalókban egyaránt!
Köszöntöm a visszatérő és új látogatókat, jó szórakozást. Liza
Na, ez is egy fura eset, keveset tudnék róla írni, mivel kölyökkutyánk van. De amit tudok, leírom nektek, kezdjük a kölyökkel, és majd ha felnő, akkor arról is írok.
Kölyökkutya:
etetés: Eukanuba. Ezt a tápot adjuk neki, mérőpohárka is van hozzá, amivel a kutyus súlyához lehet mérni az adagot. Kiskutyáknak naponta háromszori étkezés kell (reggel, délután, este). Én be szoktam áztetni a tápot, hadd ázzon;ha sok kicsi volt ott, ahol vettük, akkor mindegyikük habzsolt, mert nem akarták, hogy a másik elegyen előlük bármit…Anyu külön húslevest is csinál, este azzal öntjük le a tápot (ilyenkor kevesebb tápot adjunk, ha husi is kerül a tálba).
Játék: Minden nap játsszunk vele, vigyük friss levegőre, 3 hónapos kortól pedig már nyugodtan vihetjük sétálni (vagy miután megkapta a veszettség elleni oltást is). Nagytestű kutyák mozgásigényesek. Vegyünk neki valamilyen rágókát is, de megteszi egy fadarab is.
Kötélhúzás, labdázás, plüssállatka rágása, és min den egyéb játék.
Nevelés. Kutyusunk joghurtos falatkákat kap, ha valamit jól csinál meg. Ezekből a nyalánkságokból naponta 5-8 falat a maximum mennyiség, amit adhatunk neki. Én az ül! parancsot úgy tanítottam meg neki, hogy: Etetésnél lenyomom a fenekére, kimondom a parancsot (nálunk „Ül!”), aztán megdicsérem, majd leteszem elé a tápot. Miközben eszik, simogassuk a hátát, hogy tanulja meg azt, hogy nem vesszük el tőle evés közben a tálat.
Gondozás, ápolás: Na, ez a kutya szőrétől függ. Vannak hosszú szőrűek, azoknak minden nap fésülni kell a szőrüket, kibogozni a csomókat, majd megint átfésülni. Fürdetni csak akkor kell őket, ha sáros a szőrük, akkor a fürdés után megtörölni, átfésülni őket.
Rövidszőrű kutyák esetében hetente kell fésülni őket, ha nagyon koszosak, akkor mosdassuk is meg őket.
A csipát törölgessük ki a szeméből, vizsgáljuk át a füleket, esetleg törölgessük meg őket NEDVES kendővel, fogakat, ínyt is vizsgáljuk meg.
Sétáltatás: Általában a kutyákat a bal oldalunkon szoktuk vezetni. Ezt úgy lehet megoldani, hogy: Bal kézzel fogjuk a pórázt; Mindig átíirányítjuk jobb oldalról bal oldalra. Ez az elején igen nehéz lesz, de szép lassan megszokja. Ekközben jutalmazzuk falatokkal, hogy érezze azt, hogy jól csinálta a dolgát. Ha húzna minket, akkor torpanjunk meg, ültessük le a kutyát. Dícsérjük meg őt, amiért szót fogadott és jutalmazzuk.
Hagyjuk, hogy szaglásszon. Ne vonszoljuk el az érdekes szagok elől, hagyjuk, hogy egy kicsit szagolgassa, amit talált.